شانکر باكتريايي

 

 

شانكر باكتريايي (Bacterial canker)

 عدم آشنايي باغداران با اين بيماري و همچنين نحوه كنترل نسبتا مشكل از جمله مهمترين عوامل افزايش خسارت و نابودي درختان بر اثر ابتلا به اين بيماري گزارش گرديده است

 عواملي مانند طول دوره سرما ٬آب٬هواي مرطوب وبهاره با يخبندان نقش موثري در ايجاد بيماري دارند و دماي خنك توام با باد براير ايجاد آلودگي و پراكندگي پاتوژن بسيار مطلوب است.

 شانكرها زخم هايي هستند كه نسبت به بافتهاي سالم اطراف كمي فرو رفته بوده و رنگ آنها از نارنجي روشن تا قهوه اي تيره متغيير است.

 اين بيماري با ايجاد شكاف هاي روي ساقه و شاخه شروع مي شود و از محل شكاف صمغ درخت تراوش ميكند(بيشتر در بهار) به مرور برگهاي بالا دست كمرنگ شده و به داخل پيچ مي خورد بعد از چند هفته آن منطقه بوي ترشيدگي مي دهد ودر صورت عدم كنترل تعداد واندازه شكاف آنقدر زياد مي شوند كه درخت نابود مي شود.

 

عمليات زراعي مناسب و اعمال روشهاي كنترل در پايين نگه داشتن ميزان و شدت آلودگي نقش دارد

 

1.انتخاب زمان مناسب هرس: اگر هرس در اواخر بهار و يا اواخر تابستان ويا اوايل پاييز انجام شود آلودگي كمتر خواهد بود٬ هرس در پاييز و زمستان منجر به شدت بيماري مي شود.پيش آگاهي در طول دوره هرس در مديريت بيماري نقش دارد.

 

2.انتخاب پايه مقاوم

 

3.كشت در خاك مناسب: در خاكهاي اسيدي شني و خاك با زهكشي ضعيف كشت انجام نشود.

 

4. مديريت علف هاي هرز

 

5. استفاده از قلمه سالم براي تكثير٬ تا جايي كه امكان دارد ارتفاع پيوند افزايش يابد.

 

 كنترل شيميايي:

 براي جلوگيري گسترش آن است با چند نوبت سمپاشي با تركيبات مسي همچون اكسي كلورايت مس و محلول بردو در طي سال و سمپاشي با استربتومايسين در بهار صورت مي گيرد.

 

نكته مهم: در اين بيماري مبارزه شيميايي نمي تواند بسيار موثر باشد و فقط جهت جلوگيري از گسترش بيماري است.

 

شانكرهاي موجود روي تنه و شاخه هاي اصلي را مي توان با سوزاندن توسط مشعل هاي گازي كنترل كرد شعله به مدت 5-10 ثانيه روي شانكرها وحاشيه آن گرفته شود تا زماني كه صداي سوخته سدن بافت زيرين شنيده شوند.زمان اين كار اوايل تا اواسط بهار است.در صورت نياز 2-3 هفته بعد تكرار شود.


عوامل بیماری زا که باعث لکه برگ و سوختگی ساقه و یا شانکر

 بسیاری از عوامل بیماری زا نقطه برگ قادر به تولید علائم در بافت برگ تنها؛ با این حال، برخی از پاتوژن نقطه برگ همچنین می توانید سوختگی و یا شانکر از شاخه ایجاد کند. سوختگی به سرخشکیدگی مترقی جوان، شاخه های سبز اشاره دارد. برگ پاتوژن نقطه که باعث سرخشکیدگی از شاخه های جوان به طور معمول انجام پیشرفت به آلوده کردن شاخه و چوب های قدیمی تر.

 

نمونه هایی از بیماری لکه برگی که به برگ و ساقه پیشرفت سوختگی شامل سوختگی Aschochyta در یاس بنفش و Venturia سوختگی ساقه در گونه صنوبر.

 

شانکر عفونت از شاخه و شاخه است که شروع به دور به بیضی مناطق تغییر رنگ که در آن پوست کشته شده است می باشد. به عنوان عفونت شانکر کمربند ساقه و در نتیجه پژمردگی و مرگ هر برگ های بالا شانکر. شاخه آلوده به شانکر باعث قارچ اغلب پوست که ممکن است ترک خورده و یا تراوش لثه یا شیره تیره رنگ تغییر رنگ داده اند. ساختار تولید اسپور اغلب در امتداد حاشیه و یا بر روی صورت از منطقه cankered پدیدار شود.

 

نمونه هایی از بیماری هایی که در هر دو لکه برگی و شانکر در مینه سوتا نتیجه شامل Septoria لکه برگی و شانکر از نقطه برگ صنوبر و Septoria و شانکر از زغال اخته.

 

مدیریت از عوامل بیماری زا که باعث لکه برگی و سوختگی و یا شانکر باید شامل شیوه های مدیریت ذکر شده در مدیریت بخش زیر است. علاوه بر این، درختان و درختچه ها باید به دقت برای مناطق تغییر رنگ از پوست درخت اسکات. هر شاخه یا شاخه های آلوده باید هرس چند اینچ پایین نشانه های قابل رویت عفونت. شاخه آلوده باید سوخته و یا خاک سپرده شد.

 

نقطه برگ Septoria و شانکر صنوبر Venturia سوختگی ساقه صنوبر Venturia سوختگی ساقه صنوبر نقطه برگ Septoria و شانکر در زغال اخته نقطه برگ Septoria و شانکر در زغال اخته

 

نوشتن سوال یا نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

    

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید