تاریخچه گل بنفشه

مشخصات ظاهری بنفشه :

گل بنفشه، گیاهی است علفی و پایا و دارای برگ هایی که از محل مشترکی در ناحیه یقه خارج می‌شوند.

  • برگ : برگ های آن قلبی شکل، دارای دمبرگ دراز و واقع بر روی سطح زمین هستند، زیرا ساقه هوایی مشخص دراین گیاه وجود ندارد. درکناره دمبرگ آن، جوانه‌های جانبی ظاهر می‌شود.

 

  • گل : گل های گیاه بنفشه منفرد و معطر است. گل ها از محور برگ ها به صورت تکی و به ندرت به صورت جفتی ظاهر می شوند.

    هر گل دارای 3 یا 4 گلبرگ (جام)  بوده که معمولاً 1 گلبرگ در پایین، 1 تا 2 گلبرگ در کنار و 1 تا 2 گلبرگ در بالا قرار دارند.

 

  • دمگل : دمگل‌ها که از بین دمبرگ‌ها منشاء می‌گیرند، قبل از تبدیل شدن به گل، حالت خمیده به مانند، عصا پیدا می‌کنند.

 

  • میوه : میوه های بنفشه کروی شکل است و پوشیده از کرک و محتوی دانه‌هایی به رنگ زرد با لکه‌ای سفید هستند.

 

  پیشینه و تاریخچه کشت بنفشه

 کاشت و پرورش گل بنفشه تاریخچه، آنچنانی ندارد و در گذشته های دور، گیاه بنفشه به صورت وحشی و کمی کوچکتر از اندازه کنونی اش است.

بنفشه اروپایی، بنفشه آرامش، معمولا به عنوان بنفشه تا شناخته آغاز می شود. این گل غرب کمی، / قبل از شیر سفید، در حال حاضر بنفش با زخم عشق، / و دوشیزگان پاسخ آن را دوست دارم در بطالت.

شکسپیر بود در رویای شب نیمه تابستان، آب از 'عشق در بطالت »توسط اوبرون، پادشاه جن، مورد استفاده برای فریب ملکه تیتانیا به سقوط در عشق با یک خر. 

بنفشه نیز در میان گل اوفلیا در هملت به نظر می رسد: «... و بنفشه وجود دارد، که برای افکار. 

مانند هیبریدی مدرن ما امروز رشد می کنند، V. سه رنگ دارای پنج گلبرگ گرد تا حدودی مانند یک پروانه مرتب، اما شکوفه کوچکتر، معمولا کمتر از یک اینچ عرض دارد. رنگ آنها هم ارغوانی و یا ترکیبی از بنفش، زرد، و سفید است. یکی دیگر از نام های قدیمی، 'گیاهان دارویی تثلیث،' توسط انواع tricolored الهام گرفته شده بود. 

بنفشه وحشی تمایل قوی (مشترک بین اعضای خانواده بنفش) به شکل هیبریدی طبیعی است. ظاهر خود را نیز تا حد زیادی با شرایط در حال رشد و در نتیجه بسیاری از تنوع در میان گونه های تحت تاثیر قرار.

با استفاده از این صفات، یک گروه از اشرافی گل fanciers شروع به آزمایش با V. سه رنگ در اوایل 1800s، پرورش متقابل آن را با اقوام وحشی مانند بنفش زرد (اجسام زرد V.) و بنفش آلپ (V. altaica).

 

هیبرید بنفشه با لکه مرکزی تیره (به عنوان مخالف به خطوط فقط) ظاهر شد در سال 1814، و از سال 1835 بود 400 گونه به نام در، تخت، متقارن، گل مخمل مانند بازار'beautiful، بیش از دو اینچ در قطر وجود دارد، نقص و در زمانهای گوناگون و رنگی. این کلمات از چارلز داروین، که علاقه زیادی به لقاح متقابل از گیاهان و جو در زمان هستند. او در نظریه انتخاب طبیعی مشغول به کار بود در آن زمان، و انجام آزمایش های خود را با بنفشه و رنگهای دیگر، حفظ سوابق دقیق از صفات مختلف است که از طریق بسیاری از نسل به وجود آمد. 

گونه ، "بنفشه بزرگ" (Exotically) به الگو تمام خشم در اروپا، جایی که آنها در نمایشگاه گل توسط هنرمندان پیشرو در روز نمایش داده شده و رنگ آمیزی شد شد.

اما بسیاری از این عجایب گلخانه ویکتوریا ثابت برای باغبان متوسط ​​بیش از حد گرم، و آن را طولانی نیست قبل از پرورش دهندگان شروع به کار در سرسختی و همچنین رنگ و فرم. بنفشه امروز، اگر چه به همان اندازه زیبا و متغیر، بسیار بهتر به باغ خانه مناسب است. 


 

عموماً گلدهی بنفشه از اواخر زمستان یا اوایل بهار شروع می شود. نوعی از آن که به بنفشه چهارفصل مشهور است در تمام سال گل می دهد ولی گل ریزان ( اوج گلدهی) آن در بهار و پاییز است. در Violet ها، گلدهی تحت دما و طول روز قرار می گیرد. این دسته در تابستان ( دمای بالا و طول روز بلند) رشد خوبی داشته و در پاییز شروع به گلدهی می کنند. در Viola و Pansy روزهای بلند تعداد گل را افزایش می دهد ولی در این شرایط طول میانگره ها نیز زیاد می شود. در شرایط روزکوتاه، ساقه ها کوتاه و قوی می شوند. هیچ خواب مشخصی در آنها دیده نشده است. Pansyها در طول سال می توانند گل بدهند. ولی دماهای بالای تابستان می تواند به عنوان یک عامل محدود کننده باعث کاهش رشدگیاه شود.

این گیاه علفی و پایا دارای برگ هایی است که از محل مشترکی در ناحیه یقه خارج می‌شوند. برگ‌های آن قلبی شکل، دارای دمبرگ دراز و واقع بر روی سطح زمین هستند، زیرا ساقه هوایی مشخص دراین گیاه وجود ندارد. درکناره دمبرگ آن، جوانه‌های جانبی ظاهر می‌شود. گلهای آن منفرد، زیبا و به رنگ بنفش، بندرت سفید یا گلی و معطر است. دمگل‌های دراز گل که از بین دمبرگ‌ها منشاء می‌گیرند، قبل از منتهی شدن به گل، حالت خمیده شبیه عصا پیدا می‌کنند. میوه‌های بنفشه پوشینه، کروی، پوشیده از کرک ومحتوی دانه‌هایی به رنگ زرد با لکه‌ای سفید هستند.

گل بنفشه سه رنگ دارای حدود دو تا سه اینچ قطر دارد و گلبرگ فوقانی کمی با هم تداخل دارند. این گیاه ممکن است تا نه سانتی متر در ارتفاع رشد نماید. این گل به صورت وحشی در نروژ فراوان است.

تمام انواع بنفشه ها در کل به سرما مقاومند بنابراین بر حسب شرایط آب و هوایی در طول پاییز، زمستان یا بهار کشت می شوند.

 

در بنفشه فرنگی، گل ها درشت و از 3-4 گلبرگ نامنظم به رنگ های آبی، سفید، زرد و گاهی بنفش مایل به سیاه تشکیل شده که با لکه هایی از رنگ ها ی دیگر منقوش شده است و گاهی یکی از این رنگ ها به صورت غالب در آمده و تمام گل به آن رنگ دیده می شود. به علت رنگ های بسیار متنوع، منظره زیبایی داشته و از آن به عنوان زمینه در گلکاری استفاده می شود. موارد استفاده از بنفشه شامل تزیین زمین های مرطوب، محل های سایه گیر، تولید عطر در انواع معطر و تهیه دسته گل در انواع داری دمگل طویل می باشد. در قدیم ساختن " بلور افشار " از آن رایج بود.
 درباره گل بنفشه بیشتر بخوانید :

معرفی کامل گل بنفشه 
خواص و فواید دارویی گل بنفشه
سرده بنفشه (Viola)
گونه بنفشه مردابی (Viola cucullata)

نوشتن سوال یا نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

    

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید