گل ارکیده

 

عکس گل ارکیده 

 نام لاتین :                            Orchid

نام علمی:                            pulcherrima

خانواده:                              ارکیده ایان (Orchidaceae)

زادگاه:                                آسیا

مناسب برای:                      گلدان و محوطه

زمان گل دهی:                    پاییزنیازهای اصلی                                                                                                                                                                           

نور:                                   کم(سایه)

آبیاری:                               متوسط

دما:                                 22 درجه سانتيگراد

خاک:                                سبک طول عمر:                        یک ساله ، دو ساله

سرعت رشد:                    متوسط

روش تکثیر:                      کشت بذر

گسترش ریشه:                متوسط راهنمای پرورش گل ارکیده

 بعضی از گونه‌های ارکیده مناسب برای داخل خانه می‌باشند. بطور کلی اُرکیده هائی که دارای برگهای کاملا سبز هستند کمتر در برابر شرایط نامساعد حساسیت نشان می‌دهند.

 

 گل ارکیده

 

نور :

نور مناسب برای گل ارکیده

مطمئن شوید که گل ارکیده در طول روز به اندازه کافی نور خوشید دریافت کند، اما بیش از حد هم نباید نور دریافت شود. اکثر گونه های ارکیده نور غیر مستقیم را بیشتر دوست دارند. نور مستقیم ممکن است باعث سوزاندن گل ارکیده شود، در حالی که اگر گیاه به اندازه کافی نور دریافت نکند، گل نمی دهد.

برای این که متوجه شوید که گیاه ارکیده به اندازه کافی نور دریافت می کند برگ های آن را بررسی کنید. برگ ارکیده باید به رنگ سبز روشن و سالم باشد در این صورت به این معناست که ارکیده به اندازه کافی نور دریافت می کند، اگر برگ ها سبز تیره باشند یعنی نور به اندازه کافی نیست. اگر برگ ها زرد شوند یا رنگ آن ها قهوه ای یا مایل به قرمز بود به این معناست که بیش از حد نور دریافت می کنند. 

گونه های Paphiopedilum، Phalaenopsis  و  Oncidiumبه نور کمی برای رشد نیاز دارند و در صورتی که در نور شمالی و شرقی قرار داده شوند بهتر عمل می کنند. ارکیده هایی که به نور متوسط تا بالا نیاز دارند شامل Cattleya، Dendrobium  و  Vandaمی باشند و نور غربی و جنوبی را ترجیح می دهند. 

بهتر است ارکیده در پشت یک پنجره پرده دار قرار داده شود، ارکیده به مقدار زیادی نور نیاز دارد ولی باید غیر مستقیم باشد

 

 

آبیاری :

گل ارکیده را باید هر 5 تا 12 روز یک بار آبیاری کرد. آبیاری بیش از حد یا آبیاری به میزان کم باعث از بین رفتن گل ارکیده می شود.

در طول ماه های تابستان، روزهای طولانی تر و حرارت بیشتر، مدت زمان بین هر آبیاری برای گل ارکیده باید کوتاه تر باشد. 

گونه های زیر را در تمام اوقات مرطوب نگه دارید(البته خاک نباید خیس شود):

Paphiopedilum، Miltonia، Cymbidium و  Odontoglossum.

گونه های زیر را در طول رشد فعال مرطوب نگه دارید اما به جز این مرحله اجازه دهید در بین آبیاری ها خاک خشک شود:

Cattleya، Oncidium، Brassia و  Dendrobium.

خاک در گونه های زیر باید در بین آبیاری ها خشک نگه داشته شود:

Phalaenopsis،  Vanda و  Ascocenda

به طور کلی ارکیده کمبود آب را بهتر از آبیاری زیاد تحمل می کند.

 

 

گل ارکیده به مراقبت مداوم نیاز دارد.

ارکیده به توجه بیشتری نسبت به سایر گیاهان و گل ها نیاز دارد.

در صورتی که برگ های ارکیده ضخیم باشند به این معنا است که به آب بیشتری نیاز دارد.

اگر غده ارکیده بیش از حد بزرگ باشد بهتر است آبیاری کمتر شود.

 

 دما :

دمای مناسب برای ارکیده

دمای مناسب گل ارکیده را تنظیم کنید. اکثر گل های ارکیده از آب و هوای گرمسیری سرچشمه گرفته اند، یعنی جایی که هوا خوب است و مقدار زیادی نور هست و 12 ساعت در طول روز روشنایی وجود دارد. درجه حرارت (با توجه به گونه مورد نظر) باید بین 18.3 تا 23.8 درجه سانتی گراد باشد. 

مطمئن شوید تفاوت درجه حرارت بین شب و روز 6.66 درجه سانتی گراد باشد. این موضوع باید در اسرع وقت اجرا شود.

 

 خاک :

ریشه های ارکیده نسبت به سایر گل ها به هوای بیشتری نیاز دارد و خاک گلدان نمی تواند این هوا را برای  ریشه ها فراهم کند. بنابراین باید از یک خاک سست تر و با منافذ بیشتر برای کاشت ارکیده استفاده کرد.

بیشتر افراد خزه خشک شده، تراشه های درخت، پوست نارگیل، پرلیت و گلوله های پلی استایرن را با خاک مخلوط می کنند.

 

تهیه خاک

برای سادگی کار شما می توانید خودتان یک خاک مناسب برای ارکیده درست کنید که برای انواع ارکیده کار می کند. برای تهیه خاک از ترکیب چند ماده مختلف استفاده کنید. 

دو خاک از مواد زیر با دانه های ریز و متوسط (یک خاک با دانه های ریز و یک خاک با دانه های متوسط) برای ارکیده تهیه کنید که ریشه های کوچک ارکیده از رطوبت بیشتری لذت ببرند و بعد هر دو خاک را با هم مخلوط کنید:

4 قسمت مالچ + 1 قسمت پرلایت + 1 قسمت زغال چوب 

 

 رطوبت :

رطوبت مناسب برای گل ارکیده در تمام اوقات باید بین 60 تا 80 درصد باشد.

 

 

بیماری ها و آفات :

 باید دانست که شرایط هر یک از انواع گل های ارکیده متفاوت است. هر کدام از انواع گل ارکیده نیازهای مختلفی دارند. همه آن ها به درجه حرارت مختلف، میزان روشنایی و برنامه آبیاری مختلفی نیاز دارند. بنابراین زمانی که یک گل ارکیده را برای پرورش انتخاب می کنید در حال پرورش ارکیده باید انعطاف پذیر باشید.

 

ارکیده در گلدان :

یک واریته از گل ارکیده را انتخاب کنید. برخی از واریته های گل ارکیده نسبت به سایر واریته ها آسان تر رشد می کنند. گونه های Cattleya, Phalaenopsis  و  Paphiopedilumدر میان سایر گل های ارکیده آسان تر رشد می کنند و برای اکثر باغبانان تازه کار و پرورش دهندگان ارکیده توصیه می شود. تخمین زده می شود که بیش از 20000 گونه ارکیده وجود دارد که تقریبا دو برابر تعداد گونه های پرندگان و 4 برابر گونه های پستانداران است. 

شایع ترین گونه های ارکیده برای فروش شامل Phalaenopsis(شاپرکی) ، Dendrobium  و  Oncidiumمی باشد. گل ارکیده Phalaenopsis به عنوان ارکیده پروانه یا شاپرکی شناخته می شود و در میان تولید کنندگان بسیار محبوب است. جنس Dendrobium شامل 1200 گونه می باشد و یکی از گونه های کلاسیک ارکیده است. 

جنس های مختلف ارکیده رطوبت های ایده آل ، دمای رشد، برنامه های آبیاری و شرایط نور مختلفی دارند. از مکانی که گل ارکیده را تهیه می کنید حتما در مورد شرایط مورد نیاز گل سوال کنید تا بهترین رشد را داشته باشد.

 

 

برای پروش ارکیده باید نکات زیر را رعایت کرد:

 گیاه را در اسفندماه به گلدانی حاوی مخلوطی از خاک برگ، پیت و خاک معمولی منتقل نموده در ابتدا به میزان کم آب بدهند. در همان حال به دفعات زیاد با آب فاقد مواد قلیایی بر روی برگها آب پاشیده و یا گلدان را در محل مرطوبی برابر نور و بدور از تابش مستقیم آفتاب قرار دهند. در نیمه دوم فروردین ماه هنگامیکه ریشه‌ها به اندازه کافی رشد کردند، آب فراوان به آن داده شود. دراین هنگام چنانچه بخواهند بر روی گیاه آب بپاشند بایستی دقت نمایند تا فقط برگها خیس شوند.

 

حرارت مناسب برای اُرکیده ۱۵ درجه سانتیگراد است.

 

زمستانها گلدان را در مکان سردی تحت ۸ درجه سانتیگراد حرارت قرار داده و از میزان آب بکاهند.

 

تکثیر اُرکیده به روش تقسیم در بهار امکان‌پذیر است.


 نگهداری

ارکیده نباید در برابر نور مستقیم آفتاب قرار بگیرد. شیشه پنجره فیلتر خوبی برای نور آفتاب است. برای آب دادن کافیست گلدان را هر هفت تا ده روز یک بار فقط چند ثانیه در ظرف آب باران یا آب مقطر (از آب گچ دار لوله کشی و آب باران اسیدی کلان شهر ها استفاده نشود) فروکرده و پس از چکیدن آب سر جایش قرار دهیم. ساقه‌هایی را که دیگر گل و غنچه ندارند می‌بایستی در مقطع ۲ «گره» (محل سابق رویش گل) بالاتر از ریشه برید تا ساقه دوباره رشد کرده و گل بدهد. این کار را مصرف‌کننده عادی می‌تواند تقریباً دو نوبت انجام دهد... بار سوم بهتر است شاخه از از پایین بریده شود، آنگاه گیاه شش ماه بعد ساقه جدید تولید می‌کند. گلدان و خاک ویژه ارکیده بهتر است هر دو سال تعویض شود. ارکیده احتیاج به کود ویژه دارد.

 

پرورش و تکثیر

برای تکثیر این گیاه سه راه وجود دارد. تخم گل، ساقه جانبی ریشه دار یکساله یا از طریق یاخته‌ها. روش تخم گیری در خانه مشکل است زیرا با نبودن حشرات ناقل در خانه باروری گل غیرممکن است. روش بریدن و خواباندن ساقه جانبی ریشه دار در خاک مخصوص ساده‌ترین راه تکثیر، بخصوص در خانه است. روش تکثیر با یاخته پیچیده است و فقط در بخش حرفه‌ای امکان دارد.


 ا رکیده به مراتب سخت تر و مقاوم تر از بسیاری از افراد فکر می کنم، و، و توسط بزرگ، بسیار سازگار. یک افسانه قدیمی که ارکیده دشوار، اگر نه غیر ممکن، به رشد، به خصوص بدون گلخانه ای وجود دارد. با حداقل 20000 گونه و برخی از 100،000 هیبریدی مصنوعی، برخی از ارکیده به شدت داد و بیداد کن وجود دارد. اما وجود دارد بسیاری از ناهموار، محبوب، آسان برای رشد انواع که به دما و شرایط نور پیدا شده است به طور متوسط ​​پنجره خانه وفق دهند. گزینه های کاوش و جمع آوری مجموعه ای که جلو قرار داده گل های عجیب و غریب در طول سال.

 

ارکیده متفاوت از دیگر گیاهان می باشد. بر خلاف سرخس، philodendrons، کف دست و سوئدی پیچک، ارکیده در خاک رشد می کنند. گلدان رنگ ارغوانی روشن در خاک است که در واقع یکی از بهترین راه ها برای آن را بکشند. بیشتر ارکیده ها در طبیعت در زمین ریشه دارد، اما در عوض خود را با ریشه های ضخیم به طرف درختان و در شاخه های ضمیمه کنید. چسبیده به پوست درخت، گیاهان جذب آب و مواد غذایی را از هوا و بارش باران و هر آنچه میگذرد پایین درخت. آنها برای زنده ماندن زمانی که باران کمیاب است، احتکار آب در برگ های ضخیم اقتباس شده، ساقه و ریشه

 

آبیاری

 

در خانه، درخت گردو در گلدان پر با تراشه از پوست درخت، سنگ، treefern و یا برخی از مواد شل بسته بندی شده دیگر، نگه می دارد که ریشه خوبی هوادهی و آب اجازه می دهد تا تخلیه به سرعت رشد کرده است. هیچ چیز - تکرار، هیچ چیز - می کشد رنگ ارغوانی روشن سریعتر از اجازه دادن به آن را در یک قابلمه آب به سیستم وارد نشستن، از فقدان اکسیژن باعث می شود ریشه به خفه و پوسیدگی. ارکیده آب به طور کامل، معمولا در مورد یک بار در هفته، سپس اجازه می دهد آنها را به خشک کمی قبل از آبیاری دوباره. ارکیده بهتر مجهز به مقاومت در برابر دوره فراموشی از آنها به بودن overwatered هستند.

 

درجه حرارت

 

یکی دیگر از تفاوت بین ارکیده و بسیاری از گیاهان است که در طبیعت بیشتر ارکیده یک تفاوت بزرگ بین روز و شب درجه حرارت را تجربه کنند. دستکاری درجه حرارت از خانه پس از آن حداقل 10 درجه در شب رها، به ویژه در پاییز و زمستان زمانی که بسیاری از ارکیده آغاز جوانه ها، را به درخت گردو را وادار به مجموعه جوانه های گل با سهولت بیشتری. رسیدن به این با کاهش درجه حرارت در ترموستات. این ترفند کوچک می تواند تفاوت بین یک گیاه ارکیده که صرفا زندگی می کند، و یکی که رشد و گل بود.

 

ارکیده معمولا رشد به عنوان گرم، رشد متوسط ​​و سرد، با توجه به نیازهای دمای خود است. بسیاری از تحمل قرار گرفتن در معرض دمای گرم و سرد بدون درد و رنج آسیب. گروه بندی درجه حرارت به پایین ترین درجه حرارت رنگ ارغوانی روشن ترجیح در طول شب های زمستان مراجعه کنید. ارکیده گرم در حال رشد، مانند ارکیده شاپرکی، قهر اگر درجه حرارت بسیار کمتر از 60 تولید کنندگان F. متوسط، مانند cattleyas رها، ترجیح می دهند شب های زمستان 55 ° F. سرد رو به رشد درخت گردو، از جمله cymbidiums و odontoglossums، به شب های زمستان 50 عادت کرده اند F. از سوی دیگر، بیشتر ارکیده عملکرد ضعیفی که در دمای بالاتر از 90 ° F. در معرض

 

سبک

 بالا (3000 پا شمع)، متوسط ​​(2000 پا شمع) و پایین (1000 تا 1500 پا شمع) - ارکیده نیز به سه گروه دیگر بسته به شدت نور آنها نیاز است. بیشتر ارکیده نیاز به مقدار زیادی از نور، ترجیحا حداقل شش ساعت در روز. بسیاری از ارکیده می تواند بیشتر یا کمتر از مقدار نور توصیه می شود تحمل کند، اما ارائه نور بیشتری افزایش بالقوه گل. در مقابل، نور ناکافی ارکیده مانع از گلدهی، اگر چه آنها رشد خواهد کرد.

 

رنگ برگ نشان می دهد اگر میزان نور کافی است. سرسبز، غنی، سبز تیره ترین گیاهان است در برگ ارکیده مطلوب نیست. برگ سبز تیره جذاب هستند، اما سیگنال نور کافی وجود ندارد. رنگ سبز گیاهی (سبز روشن و یا متوسط ​​با تن زرد) به معنی کارخانه دریافت نور کافی به شکوفه. سنج شدت نور را با این تست دست / چشم ساده است: قرار دادن دست خود 6 اینچ بالاتر از برگ و در سایه نگاه کنید. سایه لبه تیز به معنی نور بالا. یک سایه نرم لبه نشان می دهد متوسط ​​تا کم نور؛ هیچ سایه در همه این معنی است که نور برای رنگ ارغوانی روشن به گل کافی نیست.

 

پنجره Southern- و شرقی رو به بهترین کار مخصوص درخت گردو؛ پنجره غربی canbe در بعد از ظهر بیش از حد گرم؛ و آنهایی که شمال معمولا بیش از حد تیره. بیش از حد باعث می شود نور مستقیم برگ به آفتاب سوختگی - برگ سفید به سفید، در نهایت مرگ و تبدیل سیاه و سفید - پس از آن ممکن است لازم باشد به انباشتگی گیاهان به عنوان تغییر فصول. حرکت گیاهان به دور از و یا به سمت پنجره به دستکاری مقدار نور است. یک پرده محض خواهد سایه نور، رای دادند. ورق های موقعیت یابی از مایلار یا مواد بازتابنده دیگر در منطقه در حال رشد خواهد نور قابل استفاده را افزایش می دهد، ترفند مفید برای زمستان که سطح نور اغلب کاهش می یابد.

 

نور مصنوعی

 که در آن پنجره ها با نور کافی در دسترس نیست، در نظر کشت درخت گردو زیر نور مصنوعی. چهار لامپ های فلورسنت 4 فوت طولانی در کنار قرار داده 6 اینچ از هم جدا طرف باید ترفند. دو لامپ فروشگاه نور با لامپ های سرد سفید کفایت می کند. چراغ رشد ویژه، تحت نام های مختلف تجاری به فروش می رسد، به طور قابل ملاحظه گران تر و گسترش طیف نور. چراغ رشد ممکن است نتایج بهتری درو، اگر چه داده ها در این متناقض هستند. گیاهان محل 6 تا 8 اینچ در زیر لوله. قرار دادن چراغ در یک مجموعه تایمر به کار لامپ برای 14 تا 16 ساعت در روز. بسیاری از ارکیده، مانند ارکیده شاپرکی و paphiopedilums، محتوا خواهد بود. ارکیده نیاز به نور بیشتر، مانند vandas و cymbidiums، با این حال، نیاز به نور طبیعی خورشید یا چراغ های تخلیه با شدت بالا به شکوفه. یکی از تجهیزات فلورسنت در یک پنجره با نور کم اضافه می کند نور اضافی به نور طبیعی خورشید، بیش از حد، و می تواند تفاوت بین گل و بدون گل بود. ارکیده که انجام گل اغلب نیاز به نور بیشتر است.

 

تولید کودهای

 ارکیده انجام دوزهای فراوان از کود نیاز ندارد. با این حال، برای حفظ گیاهان سالم و شکوفه را ببینید به طور منظم، درخواست یک راه حل ضعیف از 20-10-20 کود یک بار در هفته. در هر ماه، آب با آب ساده به خیط و پیت کردن هر نمک کود انباشته شده است. رقیق کود به یک چهارم قدرت توصیه می شود در بسته. هنگامی که در شک، به کمتر و نه بیشتر. تبدیل به یک fertilzer شکوفه، تقویت کننده در پاییز، زمانی که بسیاری از ارکیده در حال آغاز جوانه های گل. شکوفه، تقویت کننده نسبت کود با فسفر بالاتر و نیتروژن پایین تر، مانند یک فرمول 10-30-20 است. بسیاری از ارکیده bloomers دختر زمستان، که آنها را حتی بیشتر خاص به عنوان گیاهان هستند. آنها از درجه اعتبار ساقط اغلب در غیر این صورت flowerless در drabbest ماه را پر کنید. اوج شکوفه ارکیده معمولا بین دسامبر و آوریل رخ می دهد.

 

رطوبت

 یکی از چیزهایی که درخت گردو تا حد زیادی درک رطوبت کافی است. پنجاه درصد یا بیشتر لازم است، اما جو در بسیاری از خانه ها، به ویژه کسانی که با خشک، گرما هوای داغ است که بسیار پایین تر. بالا بردن رطوبت اطراف درخت گردو در گل بهتر خواهد شد. برخی از ترفندهای برای افزایش رطوبت: کار یک مرطوب کننده در نزدیکی گیاهان؛ محل گلدان در تخت، سنگریزه سیاه و سفید مجموعه ای در یک سینی که در آن آب اضافه شده است تا زمانی که آن را تقریبا پوشش می دهد سنگ ( "جعبه تخم مرغ" است که مشبک مانند شبکه های پلاستیکی فروخته شده در فروشگاه های سخت افزاری برای تعلیق چراغ سقف، خوب است، جایگزین بیشتر ثابت به سنگریزه). گروه ارکیده با هم؛ و یا قرنطینه کردن منطقه در حال رشد با پلاستیک شفاف (اما همچنان به ارائه تهویه برای جلوگیری از باکتری ها از تبدیل شدن به یک مشکل).


 

وی زیبایی، پیچیدگی و تنوع باور نکردنی از گل ارکیده بی نظیر در جهان گیاهان هستند. این زیبایی های عجیب و غریب را تشکیل بزرگترین خانواده گیاهان گلدار بر روی زمین، با بیش از 30،000 گونه مختلف، و حداقل 200،000 دورگه. ارکیده را می توان در مناطق استوایی استوایی، توندرای قطبی در بین پیدا شده است، و در همه جا. دلیل این تنوع در توانایی شگفت انگیز رنگ ارغوانی روشن به انطباق با محیط زیست با توجه به آن نهفته است. با بسیاری از انواع ارکیده های مختلف است که در بسیاری از شرایط رشد مختلف رشد، آن است که نسبتا آسان برای پیدا کردن رنگ ارغوانی روشن است که به خوبی به شرایط که شما می توانید ارائه مناسب - چه آن یک پنجره آشپزخانه و یا یک گلخانه ای در اندازه کامل است.

 

ارکیده ترین کشت بومی مناطق استوایی است. در زیستگاه طبیعی خود، آنها خود را به پوست درختان، و یا سطح گیاهان دیگر وصل کنید. ضخامت، ریشه سفید خود را به خصوص اقتباس به جذب رطوبت و مواد مغذی حل شده است. از آنجا که این ارکیده گرمسیری معمولا در درختان بالا رشد می کنند، و نه در کف جنگل، آنها را به گردش هوای خوب و مقدار زیادی از نور عادت کرده اند. آنها ترجیح می دهند یک روز 12 ساعته، در تمام طول سال، و نیاز به شدت بالا نور - در مورد همان شرایط اواسط تابستان در مناطق معتدل است.

 

آمار گل ارکیده

 بر خلاف دیگر گیاهان و حیوانات، ارکیده می توانید هیبریدی بین گونه بین جنسهای مرتبط تولید، و همچنین. این اجازه می دهد تعداد ذهن ترا درهم میشکنند از ارقام، و دلیل برای نام بسیار پیچیده داده شده به بیشتر ارکیده است.

 

بیشتر ارکیده شکوفه یک بار در سال، اما اگر آنها واقعا خوشحال هستند، آنها ممکن است شکوفه بیشتر. اگر می خواهید رنگ ارغوانی روشن است که در طول یک فصل خاص شکوفه، بهترین شرط بندی است به خرید یک گیاه است که در شکوفه در آن زمان.

هنگامی که رنگ ارغوانی روشن می کند گل معمولا در شکوفه برای شش تا ده هفته باقی مانده است.

ارکیده خشمگین دوباره گلدان، و معمولا گل برای حداقل یک سال پس از آنها مختل شده است. در صورت امکان، خرید درخت گردو را در گلدان، به جای bareroot.

انواع ارکید آسان برای مبتدیان

 

Cattleya: نور بالا. 55-90 درجه فارنهایت؛ 40 تا 80 درصد رطوبت. متناوب خشک و مرطوب. پوست درخت صنوبر درشت.

ارکیده شاپرکی: نور درخشان؛ 65 تا 85 درجه فارنهایت. 40 تا 70 درصد رطوبت. اجازه نمی دهد به خشک کردن. پوست درخت صنوبر متوسط.

Paphiopedilum: نور درخشان؛ 50 تا 80 درجه فارنهایت، بسته به انواع؛ 40 تا 60 درصد رطوبت. رطوبت مستمر؛ پوست و یا مخلوط خزه کرکی.

 

چگونه ارکیده رشد

 

ارکیده معمولا به دو دسته گسترده است که مشخص عادات رشد خود را گروه بندی می شوند. ارکیده Monopodial یک تک، ساقه راست، با برگ در امتداد ساقه مرتب در مقابل یکدیگر. ساقه گل از پایه برگ بالاترین به نظر می رسد. ارکیده با این عادت رشد شامل ارکیده شاپرکی و vandas.

 

عادت رشد شایع تر sympodial است. این درخت گردو رشد به صورت افقی، ارسال شاخه های جدید از ریزوم های قدیمی. برگ و گستره گل در بالای شاخه های جدید تشکیل می دهد. بسیاری از ارکیده sympodial pseudobulbs، که شاخه های متورم است که ذخیره آب و مواد غذایی برای کمک به بقای گیاه دوره های خشکسالی طولانی مدت هستند تشکیل می دهد. ارکیده Sympodial شامل cattleya، cymbidium، oncidium و ارکیده دندروبیوم.

 

ارکیده همچنین می توانید با زیستگاه بومی خود را، که نشان می دهد از سطوح دما، رطوبت، نور و آنها ترجیح می دهند طبقه بندی می شود. ارکیده بومی مناطق استوایی و مرطوب مانند ارکیده شاپرکی و paphiopedilum، ترجیح می دهند دمای روزانه از 73 درجه به 85 درجه فارنهایت، با 80 تا 90 درصد رطوبت. آنها شادترین در یک پنجره شرق و جنوب شرقی می باشد که در آن نور است بیش از حد شدید است.

 

ارکیده گرم آب و هوا، از جمله cymbidiums و dendrobiums، به دمای میانگین 55 درجه به 70 درجه F، یک منبع ثابت از رطوبت و گردش هوا خوب عادت کرده اند. آنها به طور کلی در یک پنجره رو به جنوب خوشحال هستند، اگر آنها ممکن است یک سایه کوچک در طول تابستان بالا نیاز دارند.

 

Cattleyas و برخی oncidiums رشد که در آن روز خشک و نسبتا سرد می باشد. آنها قادر به تحمل یک فصل خشک طولانی با دمای 80 درجه یا 90 درجه فارنهایت، به دنبال یک فصل بارانی متمایز هستند. نیاز خود را برای نور بالا است، به طوری که آنها باید در یک، پنجره رو به جنوب آفتابی قرار گرفته است.

 

ارکیده در ارتفاع بالا، مانند masdevallia و epidendrum، رشد در جنگل ابر که در آن دما به 60 درجه به 70 درجه F هستند، و رطوبت بسیار بالا است. این درخت گردو ترجیح می دهند نور است که بیش از حد شدید نیست فیلتر شده است.

 

رشد چراغ مخصوص درخت گردو

با سه SuperBright به، طیف کامل لامپ های فلورسنت در هر ثابت، ما با شدت بالا چراغ رشد نسبت به نسخه دو لامپ را فراهم می کند نور 50 درصد بیشتر است.

 

مراقبت از ارکیده

 

با 30،000 گونه مختلف از درخت گردو، غیر ممکن است که به مراقبت و کشت دستورالعمل های عمومی. با این حال، چگونه رنگ ارغوانی روشن به نظر می رسد می تواند سرنخ به تنظیمات خود را برای نور، آب، و در حال رشد متوسط ​​فراهم می کند.

 

اگر گیاه دارای چند برگ، و یا برگ چرمی (مانند بسیاری cattleyas و oncidiums)، این احتمال وجود دارد که گیاه نیاز به یک محیط نور بالا. اگر برگ نرم و شل هستند (مانند برخی از ارکیده شاپرکی و بیشتر paphiopedilum)، گیاهان احتمالا بسیار حساس به نور، و باید در یک پنجره رو به جنوب آفتابی قرار می گیرد.

 

اگر رنگ ارغوانی روشن است pseudobulbs چربی، باید با صرفهجویی سیراب، و باید در تکه های درشت از پوست درخت و یا سنگ گدازه افزایش یافته است. اگر رنگ ارغوانی روشن است pseudobulbs، ممکن است آبیاری مکرر بیشتر نیاز، و یا باید در یک رطوبت گیر متوسط ​​در حال رشد بیشتر مانند خزه خزه رشد کرده است.

 

 فروشگاه رشد چراغ و پایه های 

نور: به عنوان یک قاعده کلی، ارکیده گیاهان نور گرسنه هستند. برای بهترین نتایج، آنها باید 12 تا 14 ساعت نور در هر روز، در طول سال است. در یک محیط گرمسیری، مدت و شدت نور طبیعی می کند متفاوت است آن را به عنوان در آب و هوای معتدل می کند. به همین دلیل، شما ممکن است نیاز به حرکت ارکیده خود را در اطراف، و مکمل با نور مصنوعی به نگه داشتن آنها در طول ماه های زمستان خوشحال است.

 

جنوب شرق و پنجره رو معمولا بهترین نقطه برای درخت گردو. ویندوز غرب می تواند بیش از حد گرم، و آنهایی که شمال معمولا بیش از حد تیره. اگر شما یک مکان پنجره خوب مخصوص درخت گردو خود را ندارد، آنها را کاملا خوشحال در حال رشد زیر نور مصنوعی. ارکیده باید قرار بیش از 6 تا 8 اینچ به دور از مجموعه ای از لامپ های فلورسنت 4 پا. نظرات به مزایای سفید سرد، سفید گرم متفاوت است، و رشد لامپ. لامپ طیف کامل جدید احتمالا بهترین انتخاب همه در اطراف. برخی ارکیده با الزامات نور بسیار بالا، مانند vandas و cymbidiums، ممکن است با شدت بالا روشنایی تخلیه به منظور گل نیاز دارند. برای اطلاعات بیشتر، به عنوان خوانده شده در حال رشد زیر چراغ .

 

 

رو به رشد رسانه: ارکیده زمینی، مانند paphiopedilums و برخی cymbidiums، رشد در خاک است. اما بیشتر ارکیده گرمسیری epiphytes هستند، به این معنی که آنها را در هوا رشد می کنند، و نه در خاک است. ریشه های گوشتی خود را با یک لایه از سلول های سفید به نام velamen، که به عنوان یک اسفنج برای جذب آب عمل می کند پوشانده شده است. این پوشش همچنین ریشه از گرما و رطوبت از دست دادن محافظت می کند.

 

در حال رشد متوسط ​​ارکیده باید گردش هوا خوب را فراهم کند و اجازه آب به تخلیه بسیار سریع است. این را هم باید ریشه چیزی امن برای چسبیدن به من بدهید. بسته به نوع رنگ ارغوانی روشن، می توان آنها را خوشحال در حال رشد در خزه تورب، پوست درخت صنوبر ، ریشه سرخس خشک، خزه خزه ، پشم سنگ، پرلیت، قطعات چوب پنبه، سنگ، فیبر نارگیل، سنگ گدازه و یا ترکیبی که ترکیبی از چند تا از این مواد . برخی ارکیده اپی فیتیک همچنین می توانید بر روی کاشی سرخس درخت یا چوب پنبه سیمی شود. به عنوان یک قاعده کلی، قطعات پوست صنوبر هستند متوسط ​​در حال رشد محبوب ترین.

 

آبیاری: بیشتر ارکیده می توانید خشکسالی به مراتب بهتر تحمل از آنها می توانند رطوبت بیش از حد را تحمل کند. هیچ چیز را می کشد رنگ ارغوانی روشن سریعتر از اجازه دادن به آن را در یک قابلمه آب به سیستم وارد می نشینند. بدون گردش هوا مناسب، گیاه خفه خواهد و می میرند.

 

به عنوان یک قاعده بسیار کلی، ارکیده باید یک بار در هفته آبیاری. متوسط ​​رو به رشد باید اجازه داده شود به خشک کردن بین waterings، و آب اضافی باید در تماس با ریشه یا متوسط ​​در حال رشد آمده است. پس از دوباره گلدانی، بیشتر ارکیده خواهد رشد فعال برای چند ماه از سر گرفته است. آب بسیار کم در این دوره تنظیم مجدد.

 

 

رطوبت: بیشتر ارکیده گرمسیری ترجیح می دهند سطح رطوبت 60 تا 80 درصد است. با سطح رطوبت در زمستان زمان در بسیاری از خانه معلق در هوا و نزدیک به 30 درصد، تولید کنندگان ارکیده اغلب استفاده از یک مرطوب کننده، و یا مجموعه ای ارکیده خود را در سینی رطوبت خاص یا سینی شن پر شده است. برخی ارکیده نیز از تار بهره مند شوند.

 

کود: ارکید رو به رشد رسانه . ارائه بسیار کمی مواد مغذی، به طوری که درخت گردو باید بارور شود برای حفظ رشد سالم استفاده از کود مایع ، و آن را رقیق تر از شما را برای سایر گیاهان. کود تنها باید اعمال شود هنگامی که گیاهان در رشد فعال هستند. این به این معنی است که بسیاری از ارکیده باید در چله زمستان بارور نمی شود، یا راست پس از آنها دوباره گلدانی شده است. بسیاری از تولید کنندگان استفاده از کود 30-10-10، هر چند دیگران ترجیح می دهند 10-10-10 یا 10-10-30. Misting ارکیده خود را با امولسیون و یا جلبک دریایی عصاره ماهی ریز مغذی فراهم می کند.

 

گلدان و دوباره گلدان: ارکیده معمولا شادترین را در یک قابلمه نسبتا کوچک است. گلدان های پلاستیکی ارجح هستند زیرا هنگامی که زمان به دوباره گلدان آن، ریشه می تواند به راحتی جدا شده، و یا گلدان به سادگی می توانید از هم جدا قطع می شود. برای اطمینان از زهکشی خوب، شما می توانید اینچ پایین یا دو گلدان با فوم پر "بادام زمینی." تعلیق ارکیده بیش از گلدان، و به تدریج گلدان با تکه های پوست صنوبر یا هر دیگر متوسط ​​در حال رشد شما با استفاده از پر کنید. تاج گیاه باید فقط کمی زیر بالای گلدان باشد. گاهی اوقات آن را مفید برای استفاده از یک بیت از سیم برای حفظ گیاه تا زمانی که ریشه های آن از تاسیس شده است.

 

برخی ارکیده باید دوباره گلدانی هر سال است. دیگران ممکن است شاد در همان گلدان به مدت هفت سال یا بیشتر باشد. به عنوان یک قاعده کلی، آیا دوباره گلدان ارکیده نیست خود را مگر اینکه لازم است. ارکیده خشمگین اینکه آشفته. دوباره گلدان اگر متوسط ​​در حال رشد را آغاز کرده است به شکستن اندازه کافی برای کاهش هوادهی؛ اگر ریشه خزنده خارج فراتر از گلدان؛ و یا اگر رشد جدید گیاه نامتعادل است.

 

انتشار: تبلیغ ارکیده از دانه کاملا دشوار است. بر خلاف دانه از گیاهان دیگر، دانه ارکیده شامل بافت ذخیره سازی تغذیه ای است. به رشد، بذر باید زمین که در آن آن را به یک نوع خاصی از قارچ هایی که می توانید از سیستم ریشه آن نفوذ کرده و تبدیل مواد مغذی به صورت قابل استفاده پیدا برای غلبه بر شانس، یک کپسول بذر ارکیده معمولا disburses میلیون ها دانه میکروسکوپی، که می تواند صدها مایل دورتر از گیاه مادر انجام شده است.

 

به انتشار ارکیده از دانه، شما باید در شرایط استریل کار. دانه باید در یک ماده ژلاتینی که حاوی مواد مغذی و هورمون رشد افزایش یافته است. شما همچنین باید بسیار صبور باشید. طول می کشد تا ماه برای اولین برگ به توسعه، و، حتی پس از، آنها تنها با یک ذره بین قابل مشاهده باشد. حتی ریشه های بعد ظاهر می شود. از آن خواهد شد حداقل سه، و احتمالا به عنوان بسیاری از هشت سال قبل از شکوفه شما را ببینید.

 

این به مراتب آسان تر به انتشار ارکیده توسط بخش. اما به یاد داشته باشید که تقسیم یک گیاه معنی شکوفه دل کندن برای حداقل یک سال. همچنین، بزرگتر از گیاهان و نباتات رنگ ارغوانی روشن، گل بیشتر از آن تولید خواهد شد. بخش کوچک را به سال های بسیاری، به بلوغ.


 گل ارکیده در طیقه بندی گیاهان :

رده :             دو لپه ای ها

راسته :        مارچوبه‌ سانان (Asparagales)

تیره :            ارکیده ایان (Orchidaceae)

سرده :         ارکیده شاپرکی (Phalaenopsis)
 معنی گل ارکیده به زبان :

فارسی:       ارکیده

عربی:          خصي

انگلیسی:     Orchid flower

فرانسوی:    orchidée

آلمانی:         Orchidee

ایتالیایی:      orchidea

هلندی:        Orchidee

هندی:         आर्किड

'g hv;dni


 

جدول

نام لاتین
نام علمی
  خانواده      
  زادگاه      
  نوع
    اندازه    
  حساسیت

 carrots

 

 

 

 

 

 

 


 


 


 


 


 منابع:

 

                             http://www.aos.org

                           http://www.bhg.com

                   http://www.gardeners.com

                        https://fa.wikipedia.org

                        https://fa.wikipedia.org

 

 

نوشتن سوال یا نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

    

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید