ایران پس از تحریم

 کشاورزی ایران پس از تحریم (Agricultural Iran sanctions)


 یک مقام رسمی ویژه در آژانس های خرید دولتی ایران گفت: DUBAI ایران قصد دارد خود را تبدیل به یک صادر کننده عمده مواد غذایی، به امید لغو تحریم ها خواهد تجارت بین المللی را تقویت کند و اجازه می دهد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است.

 

ایران برای یک جهش بزرگ در دوران پس از تحریم آماده است. ما با از بین بردن قید از تحریم ها از دست کشاورزان ما امیدواریم که، ما می توانیم افزایش تولید و حتی صادرات را ببینید،" امیر حسین Shahmir، رئیس تجارت بین المللی در دولت شرکت بازرگانی (GTC) به رویترز گفت.

 

هیئت کسب و کار خارجی از زمان ایالات متحده، اتحادیه اروپا به تهران رفتند و سازمان ملل متحد تحریم های بین المللی ماه گذشته پس از دستیابی به یک توافق برای جلوگیری از و نظارت بر برنامه مورد مناقشه هسته ای ایران برداشته شده است.

 

Shahmir گفت: "در میان هیئت های تجاری خارجی همیشه بازرگانان مشتاق به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ایران، از جمله گندم، نیشکر و میوه ها وجود دارد. هیئت فرانسوی به طور خاص علاقه مند به سرمایه گذاری در تجارت محصولات کشاورزی ایران داشتند."

 

دولت در تلاش است برای کاهش وابستگی ایران به واردات خارجی پرداخت می شود برای با درآمد نفت و صادرات خود را از کالاهای تولیدی و محصولات کشاورزی، حسن روحانی رئیس جمهور در هفته گذشته گفت.

 

عبدالرضا عباسیان، اقتصاددان ارشد سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد، گفت: در بخش مواد غذایی فرآوری آن بود وجود دارد.

 

او گفت: "آنها بسیار زیادی در دوره تحریم انجام داده بود برای افزایش اعتماد به نفس در تولید داخلی، از مربا را به محصولات لبنی به رب گوجه فرنگی و حتی اسپاگتی و ماکارونی".

 

Shahmir GTC گفت که یک پروژه در استان جنوب غربی خوزستان به توسعه 500.000 هکتار از زمین های کشاورزی آبیاری 80 درصد کامل شد، و تولید گندم و سایر محصولات استراتژیک را افزایش دهد. دولت هزینه این پروژه در 600 میلیون $ برآورد شده است.

 

کمبود آب

 

ایران 6.1 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی مورد استفاده برای دانه گندم، دانه جزء اصلی است. دو سوم این دیمکاری است، و آن را به خشکی حساس است. ایران یکی از خشک ترین کشورهای جهان به طور میانگین 250MM باران یک سال است.

 

"در این کشور از کمبود آب بزرگ رنج می برد. این یک چالش است،" عباسیان فائو افزود او فکر نمی کنم که این کشور یک مزیت نسبی به یک صادر کننده گندم دارد.

 

GTC هفته گذشته واردات دولت گندم ممنوع برای سال ایران شروع در 20 مارس، در پشت برداشت قوی 2015 و افزایش تولید انتظار می رود. محمود حجتی وزیر کشاورزی گفته است که ایران ادامه خواهد داد به تکیه بر واردات ذرت و جو

 

شامیر گفت، ایران سال با 5 میلیون تن گندم بیش از سال 2015، زمانی که سیستم آب و هوا ال نینو باران های سنگین و یک برداشت خوب آورده انجام آغاز شده بود.

 

Shahmir گفت که تولید شکر نیز افزایش خواهد، اما ایران هنوز نیاز واردات برای تامین افزایش مورد انتظار در تقاضا. ایران در حال حاضر تولید 1.5 میلیون تن شکر در هر سال، و واردات 1 میلیون تن.

 

او گفت: "شکر ایران در شیرینی، بستنی، نوشابه و شکلات که مصرف است به شدت وابسته به قدرت خرید مردم است. این محصولات است که مردم بیشتر خرید زمانی که آنها پول بیشتری استفاده می شود".


 

منبع:

        http://www.reuters.com

تماس با ما

    

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید